Skocz do zawartości

Podważanie decyzji administracji serwera


Caff

Rekomendowane odpowiedzi

Nick: Caff

Opis propozycji: Witam Serdecznie. Chciałbym, żeby było dodane do regulaminu banów podważanie decyzji adminów.

Mamy na serwerze sporo naprawdę dobrych graczy, którzy maja skilla, a ludzie non stop ich wyzywają od cziterów itp. 

Dajemy kicka, ale mijają 2 dni i historia się powtarza, a spotkałem się nawet z przypadkiem, że połowa Adminów jest nie udolna.

Więc jestem za banowaniem takich ludzi, bo skilowiec, a czit to inna bajka.

Materiały poglądowe (screen, filmik, link): ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • VIP

Siemka masz rację boo każdy wyzywa II uważa się za nie wiem kogo aaa przecież robita coo trxeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @  Caff .

Dodatkowo nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, gdzie gracz obraża administrację jak wczoraj zrobił to PUUUUUUUUUUU odwołując się od bana a zarazem obrażając przy tym @  kreglas  wywołując przy tym dodatkową wojnę na ChatBoxie.

Puszczając takie sytuacje bez konsekwencji sprawimy, że będą one pojawiać się coraz częściej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krypton napisał(a):

Siemka masz rację boo każdy wyzywa II uważa się za nie wiem kogo aaa przecież robita coo trxeba 

oczywiście denerwuje mnie to bo znam chłopaków co tutaj graja maja skilla dobrego a ludzie sypią od ku** itp daje kicka historia się powtarza i chłopaki mi piszą że maja po 30 + lat i nie podoba im się to wcale się nie dziwie bo gdyby na mnie to trafiło to bym na pewno dostał perma bo ja sobie nie pozwolę ale graczą się już za dużo odkleja na sieci i to też szczególnie stałym graczom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  •  iku. ツ zmienił(a) tytuł na Podważanie decyzji administracji serwera
20 minut temu, JECHANE napisał(a):

Zgadzam się z @  Caff .

Dodatkowo nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, gdzie gracz obraża administrację jak wczoraj zrobił to PUUUUUUUUUUU odwołując się od bana a zarazem obrażając przy tym @  kreglas  wywołując przy tym dodatkową wojnę na ChatBoxie.

Puszczając takie sytuacje bez konsekwencji sprawimy, że będą one pojawiać się coraz częściej...

Mordeczko, jaką wojnę. Jeżeli Wasz admin się poczuł obrażony, no to go serdecznie przepraszam ;)

Po prostu jestem w szoku, że się aż tak nie znacie, ale każdy popełnia błędy  ;3 

 

 

#PDW 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Admin

Zgodnie z regulaminem publiczne oskarżanie graczy o czitowanie jest zabronione. Można to tylko robić na u@.

Upomnienie/kick w tym przypadku jest wg mnie jak najbardziej zalecane dla osób które oskarżają publicznie nie

stosując się do regulaminu. Nikt takim osobom nie każe grać, jeżeli im się nie podoba polityka serwera zawsze

mogą wyjść - można zasugerować, osobiście tak robię, że jeżeli się nie podoba to zawsze można pograć z consolą ;)

A za napinanie się na forum już dawno powinien dostać punkty karne a im więcej punktów tym mniej możliwości

na forum. Nie wiem czemu jeszcze żadne kroki w tym kierunku nie zostały powzięte.

 

Tak czy inaczej macie rację. Jeżeli nie zostaną wyciągnięte żadne konsekwencje z tego typu zachowań zrobi się cyrk

z którego nic dobrego nie wyjdzie. Na serwerze zawsze panowała dobra atmosfera a patologia była skutecznie

z niego usuwana i mam nadzieję, że tak pozostanie w dalszym ciągu.

 

Moja sugestia w przypadku takich osób na serwerze/forum:

1. Upomnienie

2. Ostrzeżenie

3. Kick

4. Ban na ochłonięcie

5. Dłuższe bany maksymalnie dwa

6. Perm

 

No i zbierać dowody tak aby później uzasadnić ostateczną decyzję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podważyć decyzje kogoś zawsze można, a w niektórych przypadkach nawet trzeba. Nie zawsze podejmowane działania i decyzje z nimi związane są słuszne i obiektywne z wielu przyczyn. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a zazwyczaj sytuacja, sytuacji nie jest równa. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy ma prawo do popełnia błędu lub nieobiektywnej oceny. Jeżeli admin popełnił błąd i skazał kogoś niesłusznie to wskazane jest podważenie jego decyzje poprzez napisanie skargi/odwołania. Zwłaszcza, że nie da się ocenić kompetentności adminów jako grupy, ponieważ jedna osoba może być lepiej doświadczona i zorientowana od drugiej. Bycie adminem nie oznacza, że jest się najmądrzejszą osobą na serwerze i ma się zawsze racje. Moje doświadczenie nieraz pokazało, że admini niejednokrotnie popełniali podstawowe błędy i nie posiadali elementarnej wiedzy z zakresu funkcji admina.

 

Na serwerze są gorsi i lepsi gracze. To, że ktoś gra dużo lepiej nie jest oznaką, że ma od razu czity. Po to są admini serwera, żeby samodzielnie bądź wspólnie weryfikowali podejrzane osoby. Admin w ramach swoich kompetencji również ma rozwiązywać problemy, tłumaczyć i pokierować. Jeżeli ludzie piszą na czacie bądź u@, że ktoś jest odpalony to wypadałoby poinformować taką osobę, że wszystko jest w porządku. - jeżeli gracz jest czysty. Podważanie decyzji administracji powinno być wyjaśnione w bardzo krótki sposób. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem to niech zgłosi się do strefy banów bądź do działu skargi serwera. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać i dalej będzie płacz na serwerze to można to potraktować jako spam. Niech taka osoba ochłonie i zastanowi się. Natomiast jeśli będzie dochodziło takie podważanie Waszych decyzji, należy to będzie potraktować jako prowokacje i zastosować się do taryfikatora:

  • prowokowanie graczy/adminów - ban od 5 min do 7dni

Nie wyobrażam sobie też, że ktoś obraża graczy, adminów i nie zostaje w żaden sposób upomniany i ukarany. Rozumiem szanowanie graczy, ale niech działa to w dwie strony. Taryfikator stwierdza jasno:

  • wyzywanie, obrażanie graczy i ludzi - ban od 1h do 24h (poważne ubliżanie do 1 tygodnia)

  • wyzywanie, obrażanie Admina - ban od 1h do 1 tydzień (poważne ubliżanie = perm, m.in.  obraza rodziców),

Jak mają ludzie traktować serwer poważnie skoro dajecie sobie wejść na głowę? Osoby nie okazujące szacunku należy likwidować, bo toksyczności nikt nie będzie tolerował. Jak polecą 2-3 osoby to się nic nie stanie, a serwer z pewnością zyska lepszą atmosferę. I najważniejsze - nie drążyć na siłę dziury w całym. Usilne próby zbanowania kogoś lub pozbycia się bez dowodów nigdy nie kończy się niczym dobrym. 

 

W dniu 14.03.2023 o 16:22, kreglas napisał(a):

Moja sugestia w przypadku takich osób na serwerze/forum:

1. Upomnienie

2. Ostrzeżenie

3. Kick

4. Ban na ochłonięcie

5. Dłuższe bany maksymalnie dwa

6. Perm

 

Tak powinna wyglądać perfekcyjna reakcja admina na łamanie regulaminu serwera. Oczywiście wszystko jest zależne od sytuacji jaka zaistniała i jeżeli ktoś znacznie przesadza to można pominąć trzy pierwsze kroki. Działanie admina ma być skuteczne, ale wedle istniejącego "prawa" (regulaminu serwera). Dystans w tej "pracy" jest ważny i umiejętne porozumiewanie się z tzw "taboretami". Jeżeli ktoś nie chce zrozumieć to i tak najmocniejszych argumentów nie uzna. Musicie umieć dostosować się do panujących warunków na serwerze i z chłodną głową reagować. Nie myli się i nie popełnia błędów ten, który nic nie robi. Pamiętajcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja została przyjęta!

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.