Skocz do zawartości

[ZAMKNIĘTY]CS:GO Ustawienia graficzne - Poradnik by Hansel


Hansel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zacznijmy od tego że większość graczy zaczyna od ustawień grafiki, lecz nie każdy wie jaka opcja jest od czego. Postanowiłem tym mniej wiedzącym wytłumaczyć/objaśnić parę rzeczy. :)



Jasność - Polecam ustawić na najjaśniejsza, poprawia widoczność w miejscach mniej oświetlonych. (Ja mam 1.6)

Tryb Kolorów - Komputerowy Lub Telewizyjny. Opcja która także zmienia oświetlenie, zależna tylko od nas. (Ja to zostawiam na Komputer, myślę że telewizyjny jest znowu za jasny)

Rozdzielczość - Tu troszkę dużej :) Zacznijmy od tego, że mamy cztery rodzaje rozdziałek: 4:3, 5:4, 16:9 i 16:10 Pewnie prawie nikt z was nie wie że istnieje 5:4, jest to rozdziałka 1280:1024 i możemy ją ustawić w menu 4:3. Rozdziałka 4:3 jest przeznaczona dla osób które chcą bardziej skupić się na przeciwniku, jest w niej mniej pixeli i łatwiej dostrzec wroga.
Do wyboru mamy tryb rozciągnięty (stretched) i czarne paski po bokach (BlackBars). Pierwsza opcja (Stretched) jest dla ludzi, którzy lubią grać z awp, w porównaniu do Full HD gra się dużo dużo przyjemniej/lepiej, dodatkowo przeciwnicy są szersi poprzez rozciągnięte ciało przez co łatwiej ich trafić. druga opcja (BlackBars) jest dla tych co wolą skupić całą uwagę na przeciwniku, obraz nie jest wyskalowany wtedy na cały monitor. Rozdzielczość 5:4 jest bardzo podobna do 4:3 Stretched, tylko przeciwnicy są jeszcze szersi, tej rozdziałki nie da się przeskalować do BlackBarsów. 16:9 Rozdziałka w której mamy więcej pola w grze, widzimy więcej po bokach, ale ja osobiście nie lubie 16:9 gdyż ciężko mi trafić. 16:10 - podobnie jak 16:9 tylko mniej widoczności po bokach ekranu. (Ja gram 1280:960 Stretched)

Tryb Wyświetlacza - Dla najlepszego komfortu Pełny Ekran (FullScreen, ja tak mam)

Opcja oszczędzania energii - Gdy mamy stacjonarkę obowiązkowo wyłączyć. 





Przejdźmy do zaawansowanych.




Ogólna jakość cieni - Jeśli sprzęt na to pozwala, najlepiej ustawić na najwyższe. Widzimy wtedy z większej odległości cień przeciwnika. (Ja mam Wysokie)

Szczegóły modeli / tekstur - Opcja do ustawienia dowolnie, tylko zwiększa jakość właśnie modeli i tekstur. Gdy wyłącza wam się CS:GO w trakcie gry lub przy ładowaniu mapy, dajcie opcję na niskie, powinno zapobiec crashą. (Mam na średnich, bo nie widzę różnicy między średnimi a wysokimi)

Szczegóły efektów - Zmienia jakość no. wybuchów granatów. To najlepiej dać na najniższe dlaczego ? Molotov który zostanie rzucony blisko nas tworzy dym, ta opcja zmienia widoczność przez ten dym. (Ustawienie na low spowoduje dużo lepszą widoczność, czym wyżej ją ustawimy tym mniejsza widoczność) (Ja mam niskie)

Detale shadera - Dodatkowe cieniowanie, bardzo upiększa grafikę. Jeżeli chodzi o molotovy, ta opcje stosuje się do nich podobnie jak Szczegóły efektów, Czym niżej macie ustawione tym lepsza widoczność przez molotov. Dodatkowo gdy mamy na low, lepiej widzimy przez lunetę podczas poruszania. (Dla snajperów polecam niskie, ja mam na high)

Tryb antyaliasingu - Ustawia ostrość kantów czy brzegów, ja mam ustawione na x4 (nie ma praktycznie różnicy między x8) Wato dodać, że opcja najbardziej zżera fpsy. ) (Mam na x4)

Tryb Filtrowania tekstur - Zmienia jakość tekstur, np podłogi czy ścian (Mam Blinear, dwuliniowe)

Antyaliasing FXAA - Opcja poprawia kanty i brzegi tak jak tryb antyaliasingu, tylko ta opcja ogranicza nam widoczność. (mam wyłączone)

Czekaj na synchronizacje pionową - Rzecz która tylko robi na złe! Spadki czy ograniczenia fps, zacięcia obrazu. Od razu Wyłączyć w grze i panelu karty graficznej.

Rozmycie - Powinno być wyłączone. (Tekstury się zlewają, Mam wyłączone)

Myślę że niektórym udało mi się jakoś pomóc, przez co zyskają na Skillu, poprawią widoczność czy poprawią fpsy :) Z mojej strony to wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.