Skocz do zawartości

[ZAMKNIĘTY] Zmiana rang, legendy, hierarchii i odświeżenie


Iwannabepro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Wiem, że część z Was będzie od razu do tego źle nastawiona, bo się przyzwyczailiście do aktualnego bałaganu, ale myślę, że skoro forum idzie do przodu to powinniśmy również celować w profesjonalizm i ład. Przede wszystkim na forum powinna być zmieniona hierarchia, legenda i kolory rang, ponieważ aktualne są strasznie oczoj*bne. Moderator przez cały czas zasuwa i pilnuje forum to powinien być w jakiś sposób doceniony, moim zdaniem jest to również zarząd forum, więc jak najbardziej nad opiekunami serwerów i zarządem teamspeaka. Blacklisted - również niedoceniona grupa, ich zadanie wcale nie jest takie proste - to oni (nie wliczając w to adminów oczywiście) czuwają nad tym, aby na serwerach nie grało więcej cheaterów - moim zdaniem zaraz po Moderatorze powinni być. Dodatkowo zmieniłbym nazwę grupy na AntyCheat, bo Blacklisted nic nie mówi poza tym, że jest to "CZARNA LISTA".

Kwestia adminów serwerów, zamiast robienia miliona grup i do każdego inny kolorek to zrobić jedną grupę o jednym kolorze w legendzie, a do każdego użytkownika przypisywać ich faktyczne grupy. Przykład:
Jest sobie admin 4fun Zbyszek, ale według legendy posiada on "Admin CS 1.6", jest również Stanisław, ale tym razem on ma admina na serwerze deathrun - również posiada ten sam kolorek co Zbyszek, lecz w tematach i na profilu widnieje ich dokładna informacja gdzie mają admina: Admin [4FUN], Admin [DeathRun].
W przypadku adminów teamspeaka również ta sama sytuacja, w legendzie -> "Admin TeamSpeak", a bezpośrednio w profilach i w tematach konkretne rangi według hierarchii teamspeaka.

Sortowanie w "Kto był dostępny?". Estetyczniej i przejrzyściej byłoby, gdyby użytkownicy, którzy odwiedzili nasze forum przez 24 godziny byli sortowani według grup. Poniżej możecie zobaczyć jak to może wyglądać.

Dodatkowe rangi:

Gość - osoba, która się nie zarejestrowała z możliwością przeglądu forum.
Pijawka - osoba, która się zarejestrowała, ale nie posiada żadnego posta.
Użytkownik - osoba, która się zarejestrowała i posiada minimum X postów <- do ustalenia ilość.
+ Aktywny Użytkownik - osoba, która się zarejestrowała i posiada minimum 100+(X) postów <- 100 postów + ilość postów z użytkownika.
Ranga Kobieta, myślę, że nie ma sensu wyróżniać, aż tak bardzo. Walczyły o równouprawnienie, a teraz chcą być jeszcze wyżej. Moim zdaniem jak damy im kobietę przed nickiem bez zmiany koloru to też powinno wystarczyć. 
Z luzakiem tak jak wyżej z kobietą.
Z URLOPOWICZEM tak samo, wystarczy dodać prefix, musimy się starać używać mniej kolorów, bo tęcza na forum to też nie jest dobry pomysł.

Generalnie zostawiam Wam poniżej screena jakie kolory proponowałbym do zmian i jak wygląda moja wizja. 


Tak wygląda to aktualnie:
pierwsz.png

Tak proponowałbym zrobić (nicki są przypadkowe, wypisywałem z kilkanaście minut :D)
drugie.png

Zapraszam do dyskusji na ten temat i co myślicie o propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za. Myślę że przydało by się takie "odświeżenie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeżeli mogę to chętnie się wypowiem co do zaproponowanych przez Ciebie zmian.

Jako, iż jestem osobą "świeżą" na forum dziwnie by mi było czytać przy swoim nicku - rangi typu: Pijawka, Pasożyt etc. Wiadomo, że to miałoby zachęcić użytkownika forum do większego zaangażowanie, ale mimo wszystko uważam iż, lekki niesmak by pozostał (tu oczywiście moje osobiste odczucie)

 

Co do sortowania to zgadzam się.  Przydałoby się najlepiej segregacja kolorami i alfabetyczna ( o ile to można technicznie połączyć wtedy miałoby to wszystko ręce i nogi)

 

Odnośnie pozostałych podpunktów to jestem zbyt krótko aby moja wypowiedź wniosła cokolwiek do dyskusji :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko siedze tu na forum ale mysle ze zmiany by byly na duzy plus i dalo duzo siwerzosci forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne pomysły! :)
 

Dodam również kilka swoich propozycji co do rang.

Ranga właściciela - zmienić kolor na #FF0000 oraz dodanie obecnej ikonki.

Ranga head admina - zmienić kolor na #FE6B6F.

Ranga admina - dodać do każdej rangi mały obrazek, np. do admina DR dodać uciekającego ludzika.

Ranga grafika - dodać pędzel, który jest obecnie.

Ranga donatora - usunąć cień (text-shadow).

Ranga urlopowicza - zamienić napis [URLOP] na jakąś ikonkę, np. ludzika takiego jak w randze kobiety, ale leżącego na łóżku.

Ranga kobiety - zastąpić ikonkę kobiety na serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odświeżenia forum jestem jak najbardziej za trzeba wnieść świeżość na forum , do tego dodałbym rangę Globalny Moderatora który by się opiekował modkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, jak najbardziej jestem za wprowadzeniem owych zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za...

Najbardziej dla 4fun wypadałoby zmienić kolor bo zielony pod administrację podchodzi i można zmylić kogoś nowego. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, jestem jak najbardziej na tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to kojarzę Dominiku? :D

 

Jestem of kors za :)

Edytowane przez Bodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bodzio napisał:

Skąd ja to kojarzę Dominiku? :D

 

Jestem of kors za :)

Jak sieć ma iść do przodu to trzeba brać przykład z naszego dzieła, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2018 o 14:57, Cre[A]tOr napisał:

Odezwu wielkiego nie ma, a zmiana raczej konieczna. Grono administracji się powiększa dość drastycznie, co powoduje zamiast ładu, tęcze kolorów. Już uporządkowanie rang adminów uspokoi to dość mocno. Co do reszty zmian to kwestia do dogadania. Hierarchia jest taka, ponieważ opiekun miał być zarówno od pilnowania forum jak i od poszukiwania przyszłych adminów. Dlatego ranga moderatora poleciała w dół. Wyszło jak wyszło, na forum się zbytnio nie udzielają a na serwerze to już różnie.

 

Odgórnie Moderator powinien być wyżej z uwagi na to, ze jest on stricte od FORUM, a opiekun od SERWERA, gdzie forum służy mu do lepszej komunikacji/rekrutacji itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dafuq, ileż można :v Odświeżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bodzio napisał:

Dafuq, ileż można :v Odświeżam.

 

Już to ogarniete :D widzisz jet hierarchia rang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.