Skocz do zawartości

[ZAMKNIĘTY] Odnośnie txt / podwójnego skoku oraz interpu (?)


luczko

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post tutaj to witam wszystkich.

 

1. Chciałem poruszyć kwestię podwójnego skoku na serverze 4FUN. Zdaje sobie sprawę że pewnie część graczy a zapewne głównie VIPów uzna że nie widzi w tym nic dziwnego. Ale skoro wchodzenie na tekstury czyli mam rozumieć miejsce z którego można widzieć więcej niż niektórzy i nawet nas nie widać jest zabronione, to dlaczego dozwolone jest wchodzenie podwójnym skokiem na jakieś wysokie punkty na mapie które nie są osiągalne jednym skokiem. Wiem że tutaj servery rządzą się swoimi prawami ale z mojego doświadczenia na innej sieci txt to nie tylko element mapy tzw. bug ale też właśnie skakanie na elementy mapy które nie są osiągalne 1 skokiem i bezczelne kampienie lub skracanie sobie znacznie drogi do respa. Dzisiaj byłem świadkiem sytuacji na mapie fy_snow gdzie gościu kilkukrotnie wskakiwał sobie na samą górę tych 4 elementów które są na środku, chyba wiadomo o co chodzi, najwyższy punkt mapy. Admini niektórzy się dziwili i chyba zdania były podzielone co do tej kwestii, ale skoro to nie jest txt a po prostu skakanie po punktach mapy które robią przewagę to dlaczego na innych jest to dozwolone. Na kabulu jest to np przejście nad bsem gdzie można wskoczyć bezpośrednio i zaoszczędzić sobie jakieś 5 sec drogi idąc na około.

Mapa italy i ten mini pokoik gdzie ludzie czasem spadaja i nie mogą się wydostać, służy dla niektórych i to nawet adminów jako sposób na wyczajenie czy ktos nie idzie, sami są tam oczywiście niewidzialni dopóki nie wyskoczą do góry. Tak samo na tej mapie skoki na balkoniki. Ja rozumiem że VIP, mogę go sobie kupić jak chcę, ale sam go posiadając nie odwalałem takiej chamówy, czy podwójny skok został wprowadzony żeby przeskakiwać przez wszystko co sie da i być na respie przeciwnika w 5 sec?

 

2. Druga sprawa to nie wiem co tu jest grane ale na waszym serverze dziwnie się strzela / celuje. Mimo że trafiam w modele to często po prostu nie trafiam, nieraz celuje gdzie indziej a leci bania, oczywiście rozrzut robi swoje ale nie o to mi chodzi . I uprzedzając komentarze że mam zeza to jest to zauważalna różnica i gram regularnie na innym serverze gdzie celowanie i trafianie jest po prostu realniejsze. Czy ma to związek z interpem, może ktoś zauważył że nie jest tak do końca jak byś powinno ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Co do pierwszego punktu czyli miejsc, do których gracze bez VIPa nie mogą wskoczyć mogę się z Tobą zgodzić. Często osoby z PROVIPem siedzą nad pochylnią na de_nuke i trudno jest je zauważyć, ponieważ osoby z przyzwyczajenia nie sprawdzają tej miejscówki. Co do przeskoku nad BSem na de_kabul32 - osoby bez VIPa również mogą nad nim przeskoczyć. Wystarczy wziąć nóż z niską grawitacją i przeskoczyć ze spadochronem. Ten sposób jest oczywiście wolniejszy od podwójnego skoku u osób z PROVIPem, no ale jednak.

 

Co do drugiego punktu, całkowicie nie mam pojęcia o co chodzi. Bardzo często gracze celują idealnie w głowę, a pocisk i tak przeleci obok niej. Jestem przyzwyczajony do grania na 4FUNie, więc polecam strzelić ze 3 pestki. xD

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tylko przypomnę, że to serwer 4fun - gramy dla zabawy, nikt tu nie gra o frytki ;p Podwójny skok to normalna sprawa jeżeli chodzi o vipa, tak samo to, że pozwala dostać się w bardziej nieosiągalne miejsca - tak właśnie ma być. A miejsca bardziej nieosiągalne =/= TXT. Tekstury z definicji nie są miejscami na które nie da sie normalnie wejść. Są to miejsca z których posiadamy widok przez teksture mapy co znacząco wpływa na ułatwienie naszej rozgrywki. I fakt, podwójny skok daje możliwość wejścia na większą ilość tekstur, ale i bez niego da sie na nie dostać :) I co do tekstur i podwójnego skoku to raczej się nie zmieni, taki system działa od zawsze. Co do drugiego punktu to gram tu bardzo długo i ani sam ani od kogoś nie słyszałem skargi na trafialność modelu albo interp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać coś co się sprawdza?

 

Jakoś mi każda pestka siada na bani :) wiewięc nie wiem i czym mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci / Wam podać serwer na którym wygląda ona znacznie lepiej (dla porównania) ale na priv żeby nie było że coś reklamuje i zobaczymy czy macie podobne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz serwera 4fun, sieć luzownia posiada kilka innych serwerów gdzie strzela się tak samo, dochodzi serwer mixów z pukawki, gdzie także każdemu z nas strzela się identycznie, niektóre serwery mają interpy itp. tzw "swoje" czyli cfg Ci nic nie da bo z góry są nałożone ustawienia, więc albo Ci się tylko tak wydaje, albo te serwery na których jesteś lepszy mają inne ustawienia których nie można edytować

 

TXT to miejsca na których widać przez ściany itp. lub tak jak na 4fun są to także dachy np. alexandra itd. , jeżeli jest jakiś admin na serwerze to powinien tego pilnować i karać graczy za takie zachowanie, a jeśli tego nie robi, to proszę nagraj demko lub zrób zdjęcia (jakieś dowody) na jego bezużyteczność na serwerze, na pewno spotka go zasłużona nagroda ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia, kazdy admin informuję gdy na danej mapie są txt, np alexandra. Bana za txt nie zlapiesz jezeli nie wiedziałeś, 
Pvip ma podwojny skok i bedzie miał, gracze za coś placą i chcą miec lepiej, Nie chcesz kupować Pvipa? Mozesz grac i zbierać monety! i za monety sobie kupic( /sklepsms) 


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adas esperal napisał:

Temat do zamkniecia, kazdy admin informuję gdy na danej mapie są txt, np alexandra. Bana za txt nie zlapiesz jezeli nie wiedziałeś, 
Pvip ma podwojny skok i bedzie miał, gracze za coś placą i chcą miec lepiej, Nie chcesz kupować Pvipa? Mozesz grac i zbierać monety! i za monety sobie kupic( /sklepsms) 


Pozdrawiam.

 

Chyba nie do końca zrozumiałeś mojego posta. Nie jestem za usunięciem podwójnego skoku, oczywiście że gracze płacą to powinni go mieć, ale nie odniosłeś się do mojego przykładu z fy_snow chociażby który nie jest txt a gracze tam skaczą i nie jest to za dobrze odbierane przez graczy jak i adminów. Oczywiście nie mówie że jest to wykorzystywane przez graczy non stop, wlasnie dlatego, że boją się chyba bana a przecież wg waszych zasad to nie powinno byc karane, więc jak to jest?

 Adas esperal,
byl temat poruszony z mapa fy_snow na zebraniu adminów w tamtym roku tam można wchodzić i tyle jak adm cie opiernicza piszesz skargę w odpowiednim dziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.