Skocz do zawartości

5 ciekawostek o kotach


D@wid0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Skoro @Daniel. twierdzi, że redakcja śpi, to postanowiłem Wam zaprezentować 5 - według mnie - najciekawszych ciekawostek o kotach. :D Nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział @Daniel., że skoro chce się ' wykazać " i zostać redaktorem, to niech ciekawostki udostępnia Nam ze szczerego serca, a nie kopiuj wklej, tak jak dzieci w 5 klasie, które robią prezentacje i uczą się dopiero ją robić. ;)  

 

 

Więc przechodząc do tematu. Poszperałem trochę w internetach i wybrałem 5 ciekawostek, o których nie wiedziałem i które najbardziej mnie uderzyły! :P 

 

1.  Pierwszą ciekawostką jest to, że Każdy koci nos jest tak unikalny, jak linie papilarne u człowieka.

2. Jaką drugą ciekawostkę dowiedziałem się, że Kot spędza ok 2/3 doby na drzemce. Oznacza to, że dziewięcioletni kot przespał całe sześć lat swojego życia. Też byśmy tak chcieli, nieprawdaż? :D 

3.  W trzeciej ciekawostce... Koty wydają z siebie ok. 100 różnych dźwięków, psy tylko ok. 10 - naprawdę się tego nie spodziewałem! 

4.  Przechodząc do czwartej, dowiadujemy się, że Koty nie rozpoznają słodkiego smaku.... hmmm dlatego mój kiedyś zjadł czekoladę :reading:

5. No i wreszcie ostatnia ciekawostka - mianowicie Kąt widzenia kota wynosi około 185 stopni oraz koty widzą na odległość 36 metrów :D 

 

 

 

Mam nadzieję, że taka forma Wam się spodobała! Jeśli chcecie więcej, po prostu napiszcie niżej.

Pozdrawiam,

D@wid0

 

 

Related image

Edytowane przez D@wid0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał kot maryśki miał, spalił miał i się smiał :D dobre czytanko (y) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.