Skocz do zawartości

Pożar Katedry Notre Dame. Najnowsze informacje. Zapraszam.


Daniel.

Rekomendowane odpowiedzi

Pożar w katedrze wybuchł w poniedziałek chwilę przed godziną 19. Pierwsze oddziały straży pożarnej były na miejscu już 15 minut po zgłoszeniu zdarzenia. Przez całą noc walczono z żywiołem, ale dopiero o 3 nad ranem udało się go opanować. Struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone.

 

Nowe-fakty-ws.-Notre-Dame.-Podano-przyczyne-pozaru_size-360x270.png.9a4df6dd7416b98ca60aa6e1cf4b226c.png

 

Według jednej z roboczych hipotez przyczyną pożaru mogło być nowe ogrzewanie, zamontowane w Katedrze kilka miesięcy temu. Według relacji świadków było ono cały czas włączone, by ułatwić pracę robotnikom pracującym we wnętrzu świątyni. 

 

ODI1L3VfMS9jY19kNTM1Mi9wLzIwMTkvMDQvMTUvNjUwLzQ1Mi9jYjY2MzQ1ZjJkMjk0MDA2YTYxMzJmNGNhOTI4Zjg4ZS5qcGVn.thumb.jpeg.aaac5a0ad2841329507c361b1c03b93d.jpeg

 

Prezydent Francji Emmanuel Macron liczy, że obudowę Notre Dame uda się zakończyć w ciągu pięciu lat. W 2024 roku w Paryżu mają się odbyć letnie igrzyska olimpijskie. Jednak - jak pisze Associated Press - eksperci oceniają, że ten ambitnie wyznaczony okres może nie być wystarczający na tak dużą operację. Premier Philippe ocenił w środę, że "jest to oczywiście ogromne wyzwanie i historyczna odpowiedzialność".

 

RWsktkqTURBXy83Yjc3ZDgxNjczNTY3NGE2YjYyNzJkZDM0MGU1NDRlNS5qcGVnkZMCAM0B5A.thumb.jpg.d8506bb8658538beadb9534713c6c7d8.jpg

 

Koszty całej odbudowy nie zostały jeszcze oszacowane. Od poniedziałku wciąż napływają zapowiedzi datków na ten cel. Według AFP w środę po południu naliczono już sumę 845 mln euro. 

 

00081KHSM8BXOOE0-C122-F4.jpg

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Myślę, że spodobał się Wam :D

 

Źródło 

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Pozar-katedry-Notre-Dame.-Podano-przyczyne

Edytowane przez Daniel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.