Skocz do zawartości

7 listopada - Światowy Dzień Feministek


Daniel.

Rekomendowane odpowiedzi

7 Listopada obchodzimy światowy dzień Feministek.

 

Feminizm (łac. femina ‘kobieta’) to ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet. Zazwyczaj kojarzymy ten ruch negatywnie i nie doceniamy znaczenia historycznego jakie wniosły sufrażystki dla wolności kobiet.

 

Geneza

 

Za twórcę terminu féminisme uważany jest Charles Fourier, który po raz pierwszy użył go w 1837 roku.

Współcześnie w społeczeństwach zachodnich pod pojęciem feminizmu rozumie się przede wszystkim nowy ruch feministyczny (feminizm drugiej fali), za którego początek uważa się wydanie przez Betty Friedan książki pt. Mistyka kobiecości w roku 1963

 

O co im chodzi?

 

Podstawą programu feminizmu jest dążenie do emancypacji kobiet i równouprawnienia płci, zarówno pod względem formalnym, jak ifaktycznym. Feminizm zajmuje się też problemem kobiecości, konstrukcją płci kulturowej oraz zwiększeniem udziału kobiet w różnych obszarach życia.

 

Źródło: http://fakty.elblag.pl/7-listopada-swiatowy-dzien-feministek/

Edytowane przez Daniel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dajesz nam artykuł, gdzie wybiórcze zagadnienia 1:1 skopiowałeś? Ja rozumiem, że dążysz do rangi redaktora, ale redaktor to nie kopiowanie artykułów. Jako redaktor możesz się posiłkować artykułami z różnych stron, a na końcu napisać to własnymi słowy. Jeśli masz tak dalej robić, to po prostu wklejaj sam link do artykułu w poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sekusz napisał:

Po co dajesz nam artykuł, gdzie wybiórcze zagadnienia 1:1 skopiowałeś? Ja rozumiem, że dążysz do rangi redaktora, ale redaktor to nie kopiowanie artykułów. Jako redaktor możesz się posiłkować artykułami z różnych stron, a na końcu napisać to własnymi słowy. Jeśli masz tak dalej robić, to po prostu wklejaj sam link do artykułu w poście...

Nie ma co dużo pisania chłop dobrze ci napisał xD

-Staraj się bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daniel. napisał:

 

Stwierdzileś, że skopiowałem artykuł 1:1. No niestety jesteś w wielkim błędzie. Dodałem tylko fajne informacie i podałem link do całego artykułu.  Przeczytaj cały artykuł, pozniej przeczytaj to co dodałem i wtedy pisz :facepalm:.  

Redaktor powinien umieć czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj pierwsze zdanie w moim poście, a potem pisz odpowiedzi. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.