Skocz do zawartości

[ZAMKNIĘTY][Counter-Strike 1.6] Jak poprawnie i profesjonalnie ustawić mikrofon aby nie trzeszczał ani nie pierdział, ani nie przerywał podczas gry - PORADNIK


zajec hax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was moje żuczki ❤

 

Ostatnio byłem świadkiem pierdzących, trzeszczących i pełnych przesterów dźwięków mikrofonów użytkowników takich jak: Jan, Elo Wojtas, Szemraczek i tak dalej.

 

Nie mogłem już tego słuchać, bo moje uszy prawie eksplodowały od tych wszystkich przesterów więc postanowiłem napisać ten poradnik aby pozbyć się tego problemu i Wam wszystkim pomóc.

Więc bez zbędnego przedłużania - zacznijmy w końcu ten PORADNIK!

 

1. Na początek pobieramy plik CFG o nazwie Zajcu_Mikro.cfg z załącznika.

2. Po pobraniu wrzucasz go do folderu cstrike

DfDlAPs.png

3. Będąc w folderze cstrike, otwórz za pomocą notatnika plik userconfig.cfg (Jeśli nie posiadasz pliku userconfig.cfg, skopiuj dowolny plik CFG, zmień jego nazwę na userconfig.cfg - następnie usuń z niego wszystko).

 

IHXuqLS.png

4. W pliku userconfig.cfg dodaj na sam koniec komendę:

 

exec Zajcu_Mikro.cfg

 

Następnie zapisz zmiany w pliku userconfig.cfg i zamknij plik.

Spowoduje to automatyczne wczytanie komend dotyczących mikrofonu i dźwięku przy każdym włączeniu gry lub przy akceptowaniu zmian w opcjach podczas gry.

 

dZ2JB7w.png

 

5. Teraz uruchamiamy Counter-Strike 1.6 i możemy przetestować jak teraz działa nasz mikrofon - aby sprawdzić jak nas słychać, otwieramy konsolę klawiszem ~ (Tylda) i wpisujemy komendę:

 

voice_loopback 1

 

Aktywowanie tej komendy, powoduje, że podczas korzystania z funkcji mikorofonu podczas gry będziemy słyszeć siebie - bardzo przydatna funkcja aby odpowiednio ustawić mikrofon.

Po potwierdzeniu poprawnego działania mikrofonu, wyłączamy komendę wpisując: voice_loopback 0.

 

UWAGA! Poradnik ten sprawia, że w CS-ie 1.6 będziesz miał optymalnie ustawiony dźwięk i inne funkcje dotyczące mikorofonu i Twojego głosu.
Jeśli nadal słychać Cię kiepsko lub jeśli nadal trzeszczy, pierdzi Ci mikoron i tym podobne to:

a) wyłącz wzmocnienie mikrofonu w Ustawieniach Dźwięku w Windowsie

b) masz gówniany mikrofon (z gówna złota nie zrobisz)
c) masz włączone nasłuchiwanie mikrofonu w Windowsie

Zajcu_Mikro.cfg

Edytowane przez zajec hax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.