Skocz do zawartości

Czity, doświadczenie i relatywizm moralny


Sabotage

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mialem dyskusję w nocy z graczem "Andrzej Mleczko" na temat przyznawania się do  doświadczenia z grą na czitach i czy to powinno budzić hejt do gracza.

Zaczęło się od tego, że...


Czasami sprawdzam wallbangi dla nowych map, których nie znam a których jest tu wiele. 
Włączam yt i zwyczajnie ogladam filmik. Niekiedy jednak myslę sobie, że przydałoby sie miec takiego wallhacka, którego by się włączało tylko w grze z botami po to, by "wyczuć" geometrię w grze a nie tylko na płasko w filmie. (Uważam, że takie coś absolutnie nie hańbi)

 

Wczoraj zapytałem na serwerze czy gdybym ściągnął whacka to bym jakos dostał z automatu bana, nawet jak bym odpalił gre z botami.

Chyba nie padła odpowiedz, ale Andrzej glośno się zarzekał (nonsteam), że on to w życiu nigdy nie grał z czitami!

 

No dobra mówię, a ja kiedyś miałem krótko wh. To było 15-14 lat temu jak zaczynałem w csa grać a sam miałem z 18 lat. Nie mialem steama i jak to na poczatku, raczej szło gorzej niż lepiej . Dowiedzialem sie, ze sa takie wynalazki jak wh. Sciagnałem i gralem chwilke dosłownie, bo dostałem szybko bana i stwierdziłem że wstyd a po drugie tak sie nie naucze grać. Na steami nigdy nie używałem.
Przyznalem sie, bo uwazam ze jesli ktos rozumie błędy mlodosci i wyciaga z nich nauke, to jest wiecej wart od tego co nigdy nie skoczył w bok. Ja mam czyste sumienie i steama z 10 lat

 

 

No i teraz dochodzimy do sedna:
 

- Andrzej jak to usłyszał to zaraz huknął, że dla niego jestem śmieciem! (:D)
- 1)Ja nie zdążyłem dokończyć, że z perspektywy ADMINA przede wszystkim, trzeba wiedzieć jak czity działają i to się przydaje. Pomaga w wyłapywaniu cziterów. 

   2) Moje pytanie dotyczyło tylko trenowania skanowania przez ściany - , -'

- Andrzej przestaje sie hamować

 

 

Co o tym sądzicie?

Czy jeśli przyzasz sie, ze grales kiedys na czitach (tylo dla testu) to zasługujesz na pgarde? Czy powinienes sie z tym kryc? Czy powinenes miec wyrzuty sumienia?
A może przeciwnie?= przydało sie takie doswiadczenie bo  masz bogatsza wiedze?

Zapraszam do dyskusji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument błędów młodości jak najbardziej do mnie przemawia. Kto z nas nie zrobił czegoś głupiego? 
Ogólnie też uważam, że take doświadczenie może pomóc w np. rozpoznaniu cheatera'a itd.

To, że sie przyznałeś to znaczy, że nie masz kompleksów, a Ci co sie tak zarzekają często pierwsi okazują się hipokrytami :P 
Nie przejmuj się stary :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkach cs 1.6 każdy administrator miał czity były potrzebne do oglądania dem oraz ich oceniania ze względu na to że puszczając demo i odpalając wh normalnie działało i łatwiej było ocenić danego osobnika  a co do trenowania wallbangow jak najbardziej polecam bo daje naprawdę sporo do nauki pozycjonowania celownika podczas skanowania pod warunkiem że ćwiczy się na botach a nie na serwerach między ludźmi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Junior Admin

Cs1.6 + Boty (tryb knife) + Wh = Ćwiczenie gry na słuch i szybkość reakcji na zagrożenie :)

Sam tak ćwiczyłem w latach 2000-2004 jak nie miałem opcji na neta w domu.

Potem wpadało się do kafejki i wszyscy patrzyli "co ten koleś odpierdala" :D

Niestety nie ma już się tego skilla z lat 2000-2008 :( teraz to ja lamie strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja akurat nie mam kompleksów z tego powodu że się przyznałem bo tak jak mówię dorosły dojrzały człowiek potrafi przyznać się do błędów.

poza tym ten błąd to tutaj chyba nawet przez małe b...

W zasadzie trzeba znać środowisko "wroga", żeby móc je skutecznie zwalczać.

 

W zasadzie to nawet teraz można by się pokusić o stwierdzenie że kto nie spróbował czitowania w cs-a ten nie wie z kim przychodzi się czasami mierzyć. Dzięki takiemu doświadczeniu gracze ze wspomaganiem "świecą się na czerwono"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kto mi powie, czy jesli sciagne wh dla potrenowania skanow z botami, to steam da mi z automatu bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2021 o 19:20, Sabotage napisał:

Co o tym sądzicie?

Czy jeśli przyzasz sie, ze grales kiedys na czitach (tylo dla testu) to zasługujesz na pgarde? Czy powinienes sie z tym kryc? Czy powinenes miec wyrzuty sumienia?
A może przeciwnie?= przydało sie takie doswiadczenie bo  masz bogatsza wiedze?

 

dziś jest niedziela to ja ci powiem ze powinien się z tego wyspowiadać w konfesjonale , i pokute przyjąć oraz mocne postanowienie poprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przyznaję że kiedyś grałem przez dosłownie parę rund na WH na innym serwie, było to spowodowane wkurwem ponieważ latał chłop ma WH i wszystkich bił bezczelnie a admina ni widu ni słychu. To było z dobre 14 lat temu myślę :) ale ogólnie póki czity nie są odpalone na serwerze i nie używasz ich do grania z ludźmi to osobiście nie widzę problemu w posiadaniu takowych do nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzilo wylacznie o kąty do skanowania w poszczególnych wallbangach.  admin esp mi to w zasadzie pieknie pokazał, ale już nie mam uprawnień :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.