Skocz do zawartości

Propozycja - aktualizacja regulaminu/zmiana


Skicu

Głosowanie  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Uważasz, że zakaz strefowania powinien?

    • Zostać
      4
    • Zniknąć
      1
    • Nie mam zdania
      0

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Nick: Koxu

Opis propozycji:

 

Korzystając z chwili wytchnienia jaką otrzymałem :) Wychodzę do was, Szanowne Koleżeństwo z dwiema propozycjami. 

 

1. Pierwsza, może prozaiczna, ale uważam, że byłaby przydatna. Mianowicie, podczas każdej aktualizacji regulaminu, osoba uprawniona mogłaby zamieszczać poniżej komentarz pod regulaminem o owej aktualizacji oraz które podpunkty zostały dodane/zmienione. Pomaga to graczom zauważyć wcześniej wprowadzane zmiany. Osobiście o nowej zmianie wprowadzonej ostatnio do regulaminu dowiedziałem się dopiero upomnieniem od administratora, czego wolałbym na przyszłość unikać, z racji na dziwną niechęć administracji w moim kierunku. 

 

2. Druga propozycja płynnie przechodząc, dotyczy właśnie tegoż nowego zakazu, jakim jest zakaz strefowania. Sam zakaz w sobie jest co najmniej dziwny, o ile rozumiem zakaz sgs/sgj (którego swoją drogą potrafi bardzo mała liczba graczy/reszta to scrypterzy) z racji na ogromną przewagę, jaką daje rozpędzenie się prawie jak na bh, to nie potrafię pojąć, dlaczego zakazujecie mechaniki, którą podejrzewam ponad 50% serwera stosuję (jedni trochę lepiej, inni trochę gorzej). Jedyne, co przychodzi mi do głowy, jako powód wprowadzenia tak absurdalnego zakazu, to chęć ograniczenia niektórych graczy, którzy przy wykorzystaniu swoich umiejętności potrafią zjawić się po 5 sekundach od rozpoczęcia rundy na enemy Spawnie i przeprowadzić masakrę niewiniątek. Jeżeli trafiłem z ww. powodem, to chciałbym zaproponować inne rozwiązania, które są mniej inwazyjne w playstyle graczy, a skutecznie mogą takich strefujących gałganów ograniczyć. Osobiście uważam za lepszy (chociaż nadal średni) pomysł z całkowitym usunięciem spadochronu, ale szanujmy się. Pierwsze, od czego bym zaczął, to zmniejszenie grawitacji, jaką daje grawitek. Sam nóż w sobie, uważam za zbyt op i powinien zostać znerfiony (możliwe, że rozwiązałoby to również problem wchodzenia na niektóre txt). Kolejnym krokiem, mogłoby być wprowadzenie limitu fps, które to odpowiadają za nadmierne rozpędzanie się podczas strefowania i skutecznie utrudniłoby to tym lepszym graczom rozgrywkę, kiedy nie byliby już tak szybcy jak wcześniej. Niestety nie znam się, czy wprowadzenie takiego limitu fps to ciężkie zadanie, ale grałem na kilku serwerach gdzie coś takiego było i niestety z bólem serca szybko z nich uciekłem. 

 

Moje zdanie nie jest w tej kwestii zbyt obiektywne, gdyż sam, strefowanie uważam za must have w cs 1.6 i gdyby nie ta mechanika grałbym prawdopodobnie w Cs Go. Osobiście uważam, tę zmianę raczej jako szkodliwą dla serwera, biorąc pod uwagę, że jest to 4Fun a nie jakieś DD2 czy FFA gdzie nie ma nawet podwójnego skoku. Idąc tym tropem zaraz wprowadzimy na 4Funie luzowni zakaz wchodzenia po drabinie z użyciem WA lub WD. Sam zakaz jest, również ciężki do egzekwowania dla samych adminów, którzy chyba nie są zbyt chętni do karania za coś, co powinno być dozwolone, czego byłem wczoraj świadkiem, gdzie sam starałem się latać jak worek ziemniaków ze spadochronem a inni dalej bezkarnie strefowali 😂

 

Zapraszam do merytorycznej dyskusji na ten temat oraz przedstawianie swojego stanowiska odnośnie nowego zakazu. Może temat był już poruszany wśród administracji, ale nie widziałem nigdzie feedbacku od samych graczy na ten temat, stąd moje propozycje. Pozdrawiam i chętnie poczytam co wy sądzicie na ten temat 🤙

 

Materiały poglądowe (screen, filmik, link): BRAK

Edytowane przez Skicu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Weteran
W dniu 25.07.2023 o 17:54, Skicu napisał(a):

1. Pierwsza, może prozaiczna, ale uważam, że byłaby przydatna. Mianowicie, podczas każdej aktualizacji regulaminu, osoba uprawniona mogłaby zamieszczać poniżej komentarz pod regulaminem o owej aktualizacji oraz które podpunkty zostały dodane/zmienione. Pomaga to graczom zauważyć wcześniej wprowadzane zmiany. Osobiście o nowej zmianie wprowadzonej ostatnio do regulaminu dowiedziałem się dopiero upomnieniem od administratora, czego wolałbym na przyszłość unikać, z racji na dziwną niechęć administracji w moim kierunku. 

 

Myślę, że bardzo dobry pomysł, który warto wprowadzić. 

Wejdzie on w życie przy kolejnej aktualizacji regulaminu serwera. 

 

 

W dniu 25.07.2023 o 17:54, Skicu napisał(a):

2. Druga propozycja płynnie przechodząc, dotyczy właśnie tegoż nowego zakazu, jakim jest zakaz strefowania. Sam zakaz w sobie jest co najmniej dziwny, o ile rozumiem zakaz sgs/sgj (którego swoją drogą potrafi bardzo mała liczba graczy/reszta to scrypterzy) z racji na ogromną przewagę, jaką daje rozpędzenie się prawie jak na bh, to nie potrafię pojąć, dlaczego zakazujecie mechaniki, którą podejrzewam ponad 50% serwera stosuję (jedni trochę lepiej, inni trochę gorzej). Jedyne, co przychodzi mi do głowy, jako powód wprowadzenia tak absurdalnego zakazu, to chęć ograniczenia niektórych graczy, którzy przy wykorzystaniu swoich umiejętności potrafią zjawić się po 5 sekundach od rozpoczęcia rundy na enemy Spawnie i przeprowadzić masakrę niewiniątek. Jeżeli trafiłem z ww. powodem, to chciałbym zaproponować inne rozwiązania, które są mniej inwazyjne w playstyle graczy, a skutecznie mogą takich strefujących gałganów ograniczyć. Osobiście uważam za lepszy (chociaż nadal średni) pomysł z całkowitym usunięciem spadochronu, ale szanujmy się. Pierwsze, od czego bym zaczął, to zmniejszenie grawitacji, jaką daje grawitek. Sam nóż w sobie, uważam za zbyt op i powinien zostać znerfiony (możliwe, że rozwiązałoby to również problem wchodzenia na niektóre txt). Kolejnym krokiem, mogłoby być wprowadzenie limitu fps, które to odpowiadają za nadmierne rozpędzanie się podczas strefowania i skutecznie utrudniłoby to tym lepszym graczom rozgrywkę, kiedy nie byliby już tak szybcy jak wcześniej. Niestety nie znam się, czy wprowadzenie takiego limitu fps to ciężkie zadanie, ale grałem na kilku serwerach gdzie coś takiego było i niestety z bólem serca szybko z nich uciekłem. 

 

Punkt drugi Twojej propozycji zostaje obecnie odrzucony.

Zobaczymy jak to się dalej będzie spisywać, jeśli gracze w dalszym ciągu będą prosić o zmianę to wtedy coś pomyślimy. 

 

 

W dniu 25.07.2023 o 17:54, Skicu napisał(a):

Zapraszam do merytorycznej dyskusji na ten temat oraz przedstawianie swojego stanowiska odnośnie nowego zakazu. Może temat był już poruszany wśród administracji, ale nie widziałem nigdzie feedbacku od samych graczy na ten temat, stąd moje propozycje. Pozdrawiam i chętnie poczytam co wy sądzicie na ten temat

 

Jak widać nikt z graczy nie chce się wypowiedzieć w temacie, który leży już od wtorku. 

Wynik z ankiety jest następujący 4 głosy na tak i 1 głos na nie, więc na obecną chwilę nie ma sensu dalej trzymać otwartego temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Weteran
Propozycja została odrzucona!

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a administracja rozpatrzy go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.