Skocz do zawartości

Problem z komputerem...


Kochanka Lucyfera.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam mały problem z moim kochanym pe cetem.

Jakiś czas temu wyskoczył mi błąd. Coś w kierunku "twój dysk umiera, zabezpiecz pliki, przenieś je na inny dysk, bo nie długo będę umarły" - nie napiszę dokladnie co, bo kazałam mu więcej się nie pojawiać. Pełna lęku zakupiłam nowy dysk - z myślą że i tak muszę zrobić porządek z obecnym syfem na kompie, sformatuję dziada, no i tu pojawił się problem... Bo wyskakuje mi przy każdej próbie bootowania z pendrive błąd :

Loading Operating system...
Press any key to boot from USB...
(klik)
A disk read error occurred
Press ctrl
A disc read error occurred
Press Ctrl+ust + del to restart

No i tak w kółko, żeby nie było, mój komputer czyta oba dyski na chwilę obecną no i pendrive także.

No i co teraz? Co ja mam zrobić? Pomocy ;-; Bo poćwiartuję dziada i pójdę siedzieć. A tak serio, no cholera, chcę go sformatować, bo chcę pograć w cs:go pomocy xD

Proszę, nie odsyłajcie mnie do google, bo google mówi że dysk umarł, kuźwa ale to akurat ja wiem, natomiast już drugi dysk podpiełam, odpiełam tamten, zamieniałam kable, podpinałam nowy bez podpinania starego, no nic nie pomogło, co robić?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wnioskuję z Twojej wypowiedzi korzystasz z PC, a komunikaty które Ci wyskakują mogą świadczyć o tym, że dysk odszedł na "łono Abrahama", bo skoro próbujesz instalować nowy system "Loading Operating system... Press any key to boot from USB..." na to wychodzi, że próbuje załadować system (sprawdza po dysku, nie natrafia na boot.ini więc sprawdza dalej), trafia na dysk bootowalny z systemem i każe Ci kliknąć jakiś klawisz, żeby zacząć instalacje, ale nie ma na czym instalować bo ma zgubione sektory zapewne :D i każe Ci uruchomić ponownie (CTRL+ALT+DEL) i tak w kółko będzie :D

Rozwiązanie: Zmień dysk i zacznij wszystko od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro mam drugi dysk podpięty, to muszę go odpiąć, tak? Próbowałam to zrobić, odpiąć całkowicie stary, próbować instalować na nowym, także ten sam problem.
Zamieniałam kolejność, kable zamieniałam, nic nie dało, wciąż jeden ten sam błąd, by ponownie zrestartować.

Aktualnie mam obydwa podłączone, by w jakikolwiek sposób się komunikować ze światem, by naprawić jakoś ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stary system podłączenia dysku na ATA to musisz sobie dysk ustawić na Master i na Slave za pomocą zworki (przeważnie schemat jest narysowany na dysku 3.5"). Jeżeli jest system SATA to nie powinno być problemu, albo sprawdź ustawienia BIOSu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kochanka lucyfera nie powinnaś mieć problemu z zaprzedaniem duszy diabłu dla nowego kompa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SNICKERS']Jeżeli masz stary system podłączenia dysku na ATA to musisz sobie dysk ustawić na Master i na Slave za pomocą zworki (przeważnie schemat jest narysowany na dysku 3.5"). Jeżeli jest system SATA to nie powinno być problemu, albo sprawdź ustawienia BIOSu :D[/QUOTE]

Hmmmm, a można bardziej po polsku? :s No bo jakoś nie wiele mi to daje do głowy, serio, jestem orłem w rodzinie w sprawach komputerowych, natomiast to co do mnie piszesz, to tak jak bym próbowała dogadać się z marsjaninem :s

Stary system połączenia - hmm, mój komputer zaraz będzie miał 6 lat, to ma stary system połączenia, czy nowy?


[quote name='H. von donnersmarck']Jako kochanka lucyfera nie powinnaś mieć problemu z zaprzedaniem duszy diabłu dla nowego kompa :P[/QUOTE]

Mój ukochany, powiedział mi, że mam ruszyć się do pracy i sobie zarobić, już za zbyt wiele rzeczy dostał kawałek mej duszy, więc... Już nie mam duszy by ją zaprzedać za nowy komputer. Ostatnią rzeczą za którą ją zaprzedałam był laptop, który także leży rozgwizdany na fortelu, i patrzy na mnie swoimi ślepiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz dyski, zależy czy instalujesz Wina z CD czy z USB. Sprawdź ustawienia w bios może startowanie ( Boot Menu ) masz przestawiona na inny poziom ( UEFI, Legacy ). Jeśli instalka z płyty to być może płyta walnięta w najgorszym wypadki zainwestuj w nowy dysk najlepiej SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DraX']Zależy jakie masz dyski, zależy czy instalujesz Wina z CD czy z USB. Sprawdź ustawienia w bios może startowanie ( Boot Menu ) masz przestawiona na inny poziom ( UEFI, Legacy ). Jeśli instalka z płyty to być może płyta walnięta w najgorszym wypadki zainwestuj w nowy dysk najlepiej SSD.[/QUOTE]

"Press any key to boot from USB..."
To chyba jednoznaczne z tym, że bootuję z USB, chociaż mogę się mylić. W BIOS nic nie było przestawiane, to nie jest wina dysku (tego nowego), bo działa, z jakiegoś powodu nie chce mi zacząć bootować.

Porty usb są sprawne, gdyż mam na USB klawiaturę, myszkę, słuchawki, wszystko śmiga jak ta lala ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SNICKERS']Jeżeli masz stary system podłączenia dysku na ATA to musisz sobie dysk ustawić na Master i na Slave za pomocą zworki (przeważnie schemat jest narysowany na dysku 3.5"). Jeżeli jest system SATA to nie powinno być problemu, albo sprawdź ustawienia BIOSu :D[/QUOTE]

Chodzi o to, że w starszych typach dysków trzeba było sobie ustawić który ma być pierwszy (master), a który ma być dodatkowy (slave). Przy nowych typach dysków (SATA) trzeba ustawiać dyski w BIOSie, ale nie zawsze można podłączyć kilka dysków naraz.

Najlepiej będzie odłączyć dysk na którym nie chce instalować, podłączyć jakiś sprawny zainstalować system i sprawdzić przejściówką SATA to USB czy rzeczywiście dysk padł :D

Zawsze możesz jeszcze spróbować wypalić kolejny bootowalny dysk USB z systemem, a tak w ogóle to jaki masz system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie dziwne podejście macie... Co wiecie o tej maszynie?

Mówicie o zabawie zworkami... Dyski pod sata i zworki?

Nawet nie wiemy co to za dyski... Co to za płytą... Skąd jakieś texty o UEFI gdy płyta może być z ery BIOS...

Droga koleżanko nie sądzę aby na forum siedział wróżbita Maciej, więc prosimy o:
Model płyty głównej (nie wiesz? Zrób zdjęcie płyty... Tylko ostre aby można było czytać)
Modele dysków twardych oraz jakie mają złącza( nie wiesz? Zrób zdjęcie łącz oraz naklejki znamionowej)
Jaki system masz na USB, kto go wypalał oraz jakim programem(nie wiesz? Wykonany razem procedurę wypalania systemu na USB )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Boziak.']Panowie, takie dziwne podejście macie... Co wiecie o tej maszynie?

Mówicie o zabawie zworkami... Dyski pod sata i zworki?

Nawet nie wiemy co to za dyski... Co to za płytą... Skąd jakieś texty o UEFI gdy płyta może być z ery BIOS...

Droga koleżanko nie sądzę aby na forum siedział wróżbita Maciej, więc prosimy o:
Model płyty głównej (nie wiesz? Zrób zdjęcie płyty... Tylko ostre aby można było czytać)
Modele dysków twardych oraz jakie mają złącza( nie wiesz? Zrób zdjęcie łącz oraz naklejki znamionowej)
Jaki system masz na USB, kto go wypalał oraz jakim programem(nie wiesz? Wykonany razem procedurę wypalania systemu na USB )

:)[/QUOTE]

Dziękuję za mega wyczerpującą odpowiedź, oh ah, wujek google pomógł, zdjęcia chyba nie będą potrzebne :D
[ATTACH=CONFIG]258[/ATTACH] Tu chyba jest model płyty głównej, prawda? :V
[ATTACH=CONFIG]259[/ATTACH] Nowy dysk
[ATTACH=CONFIG]260[/ATTACH] Stary dysk
[ATTACH=CONFIG]261[/ATTACH] Tak wygląda to tam gdzie kable wsadzam
[ATTACH=CONFIG]262[/ATTACH]Przybliżone :v
Kto wypalał pendrive, no oczywiście że ja xD Rufusem :) Pobierane i wgrywane wg zasad z jednego pięknego forum, całe instrukcje stamtąd mam, forum podawała nie będę, bo boję się warna za reklame :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki to na początek wypalimy pena tym programem oraz sposobem: [url]http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1415.0[/url]

Jak to zrobisz testuj bootowanie w kompie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Boziak.']Oki doki to na początek wypalimy pena tym programem oraz sposobem: [url]http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1415.0[/url]

Jak to zrobisz testuj bootowanie w kompie :)[/QUOTE]

Dziękuję! Działa! :-D komputer jest w trakcie formatowania! :-D Masz u mnie dobre piwo, lub wódkę jak wolisz o ile skończyłeś lat 18, nie wiem, nie widzę, bo z telefonu pisze :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.