Skocz do zawartości

Propozycje dotyczące map i rtv


Parlamentarzysta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym zaproponować, żeby RTV dało się wpisywać np po 10 minutach mapy dopiero i co najmniej 70% serwera musi wpisać rtv. Od rana grałem chyba z 5 map i żadnej nie dograliśmy do końca, a już hitem było Estate które nie dotrwało pierwszej rundy bo już było rtv... Ja rozumiem, że wyborem map jest jak z PISem, nikt nie głosowal, ale 50% poparcia mieli... Ale zlitujcie się, co mapa to źle, Aztec to całe TT rtv... Italy, całe CT rtv i tak w koło macieju.

Kolejną rzeczą to prosiłbym o ustawienie nominowania map co 15-20 razy, bo tak to gramy tylko inferno/dd2/west/eldo/kabul/aztec/alexandra. Ja wiem, że skoro ludzie je wybierają to chcą na nich grać, ale to nie jest FFA tylko 4Fun, tutaj teoretycznie takich map w ogóle nie powinno być. Dodatkowo jakby zauważyć kto głosuje na te mapy to są to raczej NSy, które świeżo weszły na serwer, a stali bywalcy nominują i głosują na bardziej offowe mapy.

No i już idąc za ciosem, prosiłbym o dodanie kilku nowych map, które opisałem w przypiętym poście o mapach. Dodatkowo zachęcam to podmiany standardowych map na mapy bardziej offowe, czyli np usunąć westwood -> wrzucić westwood_mtk, albo westwood_big ; wyrzucić inferno, zostawić tylko Perfectinferno; wyrzucić aztec'a zostawić tylko dustyaztec (albo jakaś inna fajna wersja) itd.

z map o które według mnie ludzie proszą na serwerze to Chateau, Rio, Undust (ok, może nie ludzie, tylko to mój faworyt :D), Alpin i Vertigo.

Z góry dziękuję za rozważenie moich propozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca... Czuję, że z Rio i Alpin będzie po prostu burdel i będzie się runda ciągnęła bez końca, szczególnie jeśli chodzi o bugi i txt map.

Co do RTV myślę, że ogólny czas na jedną mapę jest dobry i warto by było dogrywać mapy do końca albo chociaż do dłuższej części tego, więc takie głosowanie będzie odpowiednie (standardowe można rzec).

A odnośnie map, limit ostatnich jest i tak chyba duży, nie pamiętam dokładnie ile LUZ ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te mapy które wymieniłem są tylko jako przykłady, można wrzucić jakieś inne, które ludzie lubią :)

A limit map jest chyba ustawiony na 5, albo coś takiego, iec jak dla mnie trochę za krótko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może może uda się coś zrobić z limitem kupna broni w sklepie na 4 fun #1 nie wiem jak na innych serwerach ale 15 sekund troche mało wiem że jest vip itp ale w pierwszych rundach to co niektórzy gracze piszą że nie zdążyli kupić broni ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do map to się nie udzielam. Tutaj mozna dyskutowac. Co do wydluzenia kupna broni odpada i to kategorycznie,dlaczego? Teraz admini beda siedziec na spect i wylapywac cwaniakow ktorzy stoja i spamuja he z respa? np. eldo,c4. Panowie, w 15 sec da rade kupic wszystko po kolei,poza tym mamy f1,a jak cos to mamy tez bindy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do zmiany jak dla mnie to czas na RTV. Czasami po 1 rundzie zmiana następuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dosc swiezy na forum, ale gram czesto na 4funie. kiedys grywalem na takim serwerze, gdzie zwyciezca mapy(najwiecej fragow) wybieral nastepna. mysle ze na 4fun cos takiego przeszloby, ewentualnie w okreslonych godzinach jesli nie non stop ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydłużenia buy time to popieram kundzika, co do rtv to zgadzam się totalnie z Draxem. Mapy teraz są zmieniane po 3 rundach. Rozumiem tak ustawione rtv w momencie kiedy MC byłby ustawiony na sztywno, ale przy votowaniu to mija się z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie 'rtv' już NWN'owi zgłaszałem osobiście też. Byłbym za zwiększeniem liczby osób potrzebnych do przepchnięcia 'rtv' albo wprowadzeniem minimalnego czasu na rundę, zanim 'rtv' będzie możliwe.

Jaki jest w tej chwili limit do powtarzalności się danej mapy? Może kwestia jest taka, że limit jest, ale jeszcze nie do końca działa?
Wydaje się, jakby był wybitnie niski, bo mam wrażenie, że gramy na okrągło te same mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Erbi']Jaki jest w tej chwili limit do powtarzalności się danej mapy? Może kwestia jest taka, że limit jest, ale jeszcze nie do końca działa?
Wydaje się, jakby był wybitnie niski, bo mam wrażenie, że gramy na okrągło te same mapy.[/QUOTE]

Aktualnie takowy limit to 5 z tego co wczoraj sprawdzałem. Przy tak dużej puli map mógłby być conajmniej 10 i wciąż byłoby grywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące swoje 3 grosze odnośnie Buytime... Śmiało można ustawiać różny buytime dla danej mapy bez wiekszych problemów, więc mam nadzieje że rozwiałem tutaj ten "problem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienione
-RTV dozwolne dopiero po 10 minutach
-Blokada na 10 ostatnich map zamiast 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de_cliffcabin - fajna wyrównana mapka
css_port - tak samo, szybka fajna wyrównana mapka
de_chateau - j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może i ja powiem.
CIagle sa te same mapy, dust2, dust, eldo, inferno, train, westwood, nuke, c4, aztec itp.

Jest tyle map ale nie gramy ich, nudzą mi się te mapy pomału. Często wychodzę już z serwera.
Jest ustawione na 10 a najlepiej to powinno być na 15 map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle za mało :D Skoro jest 150 map to blokada była by najlepsza na 100 i każdy już będzie szczęśliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można wrzucić tu listę wszystkich 150 map, bo w listmaps na serwerze jest tylko 67.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro listmaps nie pokazuje wiecej to jestem za usunieciem 100map i zostawienie tylko 50 i tak gramy w kolko tylko z 10 map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciężko przekonać graczy, którzy przychodzą by zagrać coś dla nich nowego, oni zapewne wolą coś co znają i dlatego przy głosowaniach dają takie wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio sie znacznie poprawiło, roznorodnosc map jest wysoka. wystarczy że ze 2 osoby forsują to mocno na majku :D fajnie by było móc nominować więcej niż jedną mapę(2 nominacje dla provipa :D?), zmienianie swoich nomek tez jest spoko, brakuje mi tego ale wiem że będzie na czasie. myślę że niewielka zmiana również znacznie by pomogła- jest 10 map odstępu, 12 wydaje sie idealnym rozwiązaniem- w te 2 mapki można ograć jakiegoś noname :D
dust4, dust4ever, de_afghanistan do kosza :)
Niektóre mapy się powielają jak np de_aztec dustyaztec, de_dust2, sea_dust2. de_dust2_1337(tą ostatnią grałem raz odkąd tutaj pykam). Zostawić jedną opcję byłoby pewnie najlepiej bo mapy się kanibalizują na mapchangerze.
A tutaj jedna ze śmieszniejszych map na jakich grałem: [URL="http://gamebanana.com/maps/149791"]http://gamebanana.com/maps/149791[/URL] może szalona niedziela :P?
[url]http://www.17buddies.net/17b2/View/Map/11363/wh_nuke.html[/url] - noobki mogłyby się podszkolić nieco, może akurat nie na szklarni, ale wh_train?
Nocne godziny(przykladowo 0000-0630) możnaby ogarnąć w ten sposób, żeby dac inny map pool, pomniejszyć go(wtedy wystarczy 30 map spokojnie) może jakieś mapki fy_xxx (tak z głowy to fy_simpsons, Fy_starwars, fy_buzzkill) surf_xxx(moje propozycje to surf_ski2 i surf_green). Dobrze się na nich pocina w mniejszą ilość osób a do tego różnorodność i takie tam.
aim_xxx - jesli mapa sama nie da kevlara to provip strasznie miesza(aim_map_usp jest niegrywalne).Przy okazji powiem że LUZ mi opowiadał że nie chce tutaj map typowo aim_xxx i awp_xxx a i ja też nie jestem ich wielkim fanem tutaj.
Dużo tego i nie spodziewam się, że wszystko wam się spodoba, ale jakieś zmiany są potrzebne :)

Edytowane przez BOCIEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mapcyklu proponuje dodać de_museum lub coś mniejszego cs_max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.